Pustkowo atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca

Dlaczego warto na poważnie zastanawiać się nad wypoczynkowym przyjazdem do Pustkowa? Odpowiedź może być tylko jedna - dla tutejszych plaż, absolutnie wyjątkowych w skali całego polskiego wybrzeża. 50 metrów złocistego piasku pomiędzy zazielenionymi wydmami a spienionymi bałwanami morskich fal to tutaj norma. Tyle miejsca na doskonałym kąpielisku to jak na nasze warunki wielka atrakcja i niebywała rzadkość. A mimo tego niepodważalnego atutu miejscowość nie zalicza się (jeszcze) do tych najpopularniejszych w kraju kurortów letniskowych nad Bałtykiem.

Jako portal polecamy w szczególności najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcję wybrzeża - Park Miniatur i Kolejek. Niby mieści się on w Dziwnowie, lecz warto się w taką samochodową podróż wybrać. Dla absolutnie unikalnych wrażeń, których z Pustkowem nie ma szans doświadczyć. W wakacje na pustkowskim kąpielisku pojawiają się różne udogodnienia dla wczasowiczów. 

Zarówno tych dorosłych (np. barowe ogródki),jak i dla dzieci (boiska, trampoliny itd.). Jednak wbrew obiegowym opiniom, atrakcje Pustkowa wcale nie kończą się wyłącznie na plaży. Zwłaszcza, iż miejscowość położona jest na Wybrzeżu Rewalskim, gdzie w kilku sąsiadujących ze sobą kurortach jest pełno miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić. Jedną z ważnych kategorii są obiekty sportowe.

Takową atrakcją w Pustkowie są głównie korty tenisowe - kilka ośrodków wypoczynkowych ma takie na wyłączność swoich gości, ale są też obiekty ogólnodostępne (choć odpłatne). Przy ulicy Spacerowej regularnie organizowany jest turniej dla amatorów. W lipcowym Pustkowo Cup miłośnicy białego sportu rywalizują w pięciu kategoriach, a wyróżniający się zawodnicy mogą liczyć na ciekawe nagrody. Trzeba jeszcze wspomnieć o licznych trasach rowerowych oraz pieszych szlakach na terenie gminy, np. o Zachodnim Szlaku Łącznikowym.

Baza rekreacyjna nie jest w miasteczku zbytnio rozbudowana, ale wszelkie braki w atrakcjach dla aktywnych w Pustkowie nadrabiają kompleksy sportowe w pobliskich miejscowościach. W Niechorzu, Rewalu oraz Pobierowie funkcjonują duże centra, z wieloma boiskami wszelkiego typu. Obecne są również skateparki. Bardzo interesujące możliwości czekają w Trzęsaczu - jest tu sporo niezłych punktów dla paralotniarzy, specjalny tor do zabawy z quadami czy pole do minigolfa. W okolicy jest też kilka stadnin koni oraz basenów. W wielu nocnych lokalach można liczyć na stoły bilardowe czy rzutki, lecz najlepsza kręgielnia znajduje się w Pogorzelicy.

Naturalnie Pustkowo ma też atrakcje dla dzieci - w końcu każdy wakacyjny kurort po prostu musi być dobrze przygotowany do tego, by najmłodszym turystom zapewnić godziwą rozrywkę. Niezłym miejscem do zabaw jest Park Przyjaciół Pustkowa, w którego centrum ustawiono Bałtycki Krzyż Nadziei - wzorowany na tym, który zdobi czubek Giewontu w Zakopanem. A co można znaleźć w okolicy? Dużo dobrego! W Pobierowie warto wstąpić do Magicznego Domku. Niechorze kusi Muzeum Figur Woskowych, gdzie nie brakuje bajkowych postaci, a także kolorową motylarnią i oryginalnym pomnikiem foki Depki. Sporym wzięciem cieszą się też parki linowe (na Wybrzeżu Rewalskim są 3 takie) oraz parki rozrywki: takie jak rewalski Park Wieloryba czy dziwnowski Park Miniatur i Kolejek. À propos pociągów - wielką atrakcją dla dzieci w Pustkowie jest Nadmorska Kolejka Wąskotorowa. Składy w stylu retro zatrzymują się na 14 różnych stacjach w pasie Pogorzelica - Gryfice.

A co z zabytkami i muzeami do zwiedzania? Rozumianych w ten sposób ciekawych miejsc w Pustkowie tak na dobrą sprawę nie ma w ogóle. Ale miłośnicy historii nie muszą się specjalnie zamartwiać - już w promieniu 10 kilometrów sytuacja zmienia się diametralnie. W tej niewielkiej odległości znajdują się m.in. niechorskie Muzeum Rybołówstwa Morskiego, służąca za doskonały punkt widokowy latarnia morska z XIX wieku czy ruiny średniowiecznego kościoła na skarpie w Trzęsaczu. A to tylko 3 najciekawsze obiekty. Na uwagę zasługują też Multimedialne Muzeum na Klifie, pozostałości imponującego niegdyś pałacu w Dreżewie czy… opuszczony domek letniskowy w Pobierowie, w którym kiedyś pomieszkiwała Ewa Braun. Pustkowo atrakcje turystyczne zapewnia w całkiem sporej ilości, dostarcza też bardzo szerokiej palety doświadczeń. Oczywiście najprzyjemniej urlop spędza się tutaj w środku słonecznego lata, jednak poza sezonem - nawet zimą - jest w okolicy sporo rzeczy do zrobienia i zobaczenia.