Wystawa Miniatur Kolejowych

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Dodatkowa atrakcja na dworcu kolejki wąskotorowej, uruchomiona w Rewalu w sierpniu 2016 roku. Mini-muzeum i kącik zabaw w jednym, gdzie przyjemnie spędzą czas nie tylko małe dzieciaki.

Głównym magnesem wystawy są najróżniejsze spore makiety kolejowe (ponad 100 m torów),po których pędzą pociągi. Wśród modeli znajdują się zarówno klasyczne zabawki, jak również modele autentycznych pojazdów z całego świata. Od najstarszych parowozów po najnowocześniejsze cudeńka techniki. Takie jak Atlas, Piko, Berliner TT, czy… działo “Leopold”. Jest też legendarny Złoty Pociąg. Liczba eksponatów - razem z domkami, drzewkami, rozmaitymi figurkami etc. - przekracza 850. Rzecz jasna część umieszczono w zamkniętych gablotach. Niektóre kolejki mogą mieć wartość zabytkową, zdecydowana większość pochodzi z prywatnej kolekcji trzech pokoleń panów Hussakowskich.

Żeby było ciekawiej, niektórymi pociągami da się w pewnym zakresie sterować. Chwile rozrywki zapewnią także klockami i kilkoma innymi zabawkami. Na Wystawie Miniatur Kolejowych znajduje się jeszcze spora biblioteczka książek i czasopism, poświęconych modelarstwie i dziejach kolei. W tym niezwykle specjalistyczne, techniczne pozycje. Warto wspomnieć, że wizycie tutaj towarzyszą opowieści fachowego przewodnika.

Rewalska Wystawa Miniatur Kolejowych w trakcie letniego sezonu - od pierwszego maja do trzydziestego września - jest udostępniana codziennie, w godzinach 12:00-18:30. W pozostałą część roku wymagana jest wcześniejsza rezerwacja, e-mailowa bądź telefoniczna.

Cennik

Wejściówki normalne - 15 zł

Wejściówki ulgowe - 12 zł

Wejściówki rodzinne (2+2) - 45 zł

Wejściówki grupowe:

  • 5-10 osób - bilet normalny 13 zł, bilet ulgowy 10 zł
  • powyżej 10 osób - bilet normalny 10 zł, bilet ulgowy 8zł
  • wstęp wolny dla jednego opiekuna na 10 osób
Mini przewodnik

Imponująca prywatna kolekcja, udostępniona szerszej publiczności na piętrze dworca wąskotorówki. Po dwóch dużych, pełnych detali makietach śmigają modele najróżniejszych pociągów z całego świata - tak zabytkowych, jak i współczesnych. Wystawa Miniatur Kolejowych posiada także całkiem bogaty kącik zabaw oraz obszerną literaturę kolejarsko-modelarską.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (1)
Anonim
19.07.2022 17:55

Nie ma już tego

Dodaj komentarz
Lokalizacja