Co przyciąga turystów do Pustkowa?

Pustkowo - mała, nadmorska miejscowość, właściwie wieś w gminie Rewal. Według statystyk ma trochę ponad stu mieszkańców. Powierzchnia tej miejscowości zajmuje jedynie 2379,958 m2. Co więc przyciąga turystów do Pustkowa? Dlaczego jest aż tak atrakcyjne dla osób poszukujących swojego celu na urlop? Sprawdźmy to.

Pierwsza rzecz która wyróżnia Pustkowo na tle innych wypoczynkowych miejscowości jest mniejsza liczba turystów przebywających w ośrodkach nad Bałtykiem. Planując urlop, wiele osób szuka przecież ciszy i spokoju z dala od zgiełku i tłumów typowych dla większych nadmorskich miejscowości. Na plaży możemy zatem wyłożyć się ze swoim ekwipunkiem bez obaw, że będziemy musieli za chwilę ściskać się na ręczniku ramię w ramię z obcymi ludźmi. Swoją drogą plaża w Pustkowie już sama w sobie jest atrakcyjna dla turystów. Szeroka i czysta z wyznaczonym miejscem strzeżonym na 200 metrów zachęca do kąpieli i wypoczynku na piasku. Po to wszak jedziemy nad morze- wylegiwać się na plaży. Dodatkowo plaża w Pustkowie zdobyła w tym roku tytuł Błękitnej Flagi czyli miano plaży czystej, z wodą dobrej jakości, z dostępem do toalet oraz z zejściem dla osób niepełnosprawnych, bezpiecznej.

Chcąc wybrać się na spacer w Pustkowie nie będziemy zawiedzeni. Park Przyjaciół Pustkowa jest idealnym miejscem na przechadzkę. Schludne alejki z pięknie przystrzyżonymi krzewami, plac zabaw, ławeczki… Idealnie. Spacer warto zakończyć podziwiając wysoki, 20 metrowy Bałtycki Krzyż Nadziei. Stoi on przy zejściu na plażę więc po przechadzce możemy iść plażować bądź podziwiać zachód słońca siedząc z ukochaną osobą na piasku.

Dla osób ceniących aktywność trasy rowerowe. Szlaki łączące okoliczne miejscowości są bardzo malownicze. Dla osób które nie posiadają ze sobą swoich jednośladów gmina Rewal ma wypożyczalnie. Możemy wypożyczyć rower na przykład w Niechorzu, a zwrócić w Pobierowie. Dojechać do wypożyczalni rowerów możemy Nadmorską Koleją Wąskotorową- przejażdżka kolejką jest przecież atrakcją sama w sobie, dla małych i dużych. 

Dla aktywnych mamy również propozycję rozegrania meczu w tenisa. W Pustkowie są organizowane amatorskie rozgrywki tenisa ziemnego Pustkowo Cup. Trochę rywalizacji i ruchu po błogim lenistwie na plaży przyda się każdemu. Zawody są bowiem organizowane w różnych kategoriach wiekowych.

Po wysiłku czas na posiłek. W Pustkowie możemy naprawdę dobrze zjeść. Kawiarnie, pizzerie, restauracje, knajpki i smażalnie… Do wyboru, do koloru. Każdy z lokali kusi zapachami i urokiem wnętrza.

Sprawa kolejna to bliskość z Pustkowa do wielu miejsc które aż kipią atrakcjami. Noclegi rezerwujemy w spokojnym i cichym Pustkowie wybierając pensjonat, hotel, kwaterę czy też camping, a na imprezę udajemy się do jakiejś dalszej lub bliższej miejscowości obfitującej w dyskoteki, kluby czy bary. 

Chcąc odwiedzić jakieś muzeum również szybko i sprawnie możemy dostać się do sąsiednich miejscowości. Czy to wspomnianą wcześniej kolejką wąskotorową czy samochodem. Mini zoo, wystawy czy parki rozrywki stoją przed nami otworem.

Gmina Rewal naprawdę jest bogata we wszelkiego rodzaju rozrywki. Wybierając Pustkowo wiemy, że wszystkie są w zasięgu naszej ręki. Odległości są niewielkie więc nic tylko zwiedzać wybrzeże. Mnogość atrakcji, cudna plaża. Chyba już zatem wiemy dlaczego Pustkowo przyciąga turystów.

Dodano: 2019-09-04
Komentarze (1)
Anonim 10.09.2021 15:29

SLyszalam duzo dobrego o Pustkowie, w przyszlym roku na pewno sie wybiore

Dodaj komentarz