Nastolatek na wakacjach

Wakacje są dla większości nastolatków ulubionym okresem w roku. Jest to czas niesamowitych przygód ze znajomymi i możliwość spędzenia wspólnie czasu z rodziną. Młodzież jednak często niechętnie reaguje na wspólny wyjazd. Powody są różne. Podczas rodzinnych wakacji nie trudno jest o konflikty, czy spięcia. Miejsce, które rodzicom wydaje się atrakcyjne niekoniecznie będzie takie dla dzisiejszych nastolatków. Co zrobić więc, by ten wyjazd był ciekawy i pozytywnie zapadł w pamięć wszystkim członkom rodziny?

Wybierzcie dokąd jedziecie

Przede wszystkim ważny jest wybór miejsca na wakacje. Dobrze, by rodzice wspólnie z dziećmi decydowali o wyborze hotelu, pensjonatu, a także destynacji w jaką się udacie. Niezależnie od tego, czy będą to góry, czy morze, pamiętaj, aby brać pod uwagę miejsca w pobliżu których możesz znaleźć ciekawe atrakcje dla osób w wieku Twojego dziecka. 

Atrakcje na miejscu

Zapomnij o stereotypowych “rodzinnych wakacjach”. Dzisiejsza oferta dostępna w miejscowościach turystycznych jest naprawdę szeroka. Parki rozrywki, baseny, salony gier itp. sprawią, że zapomnisz o nudzie i wszyscy będą się świetnie bawić. Możecie podzielić wasz dzień - na spędzanie czasu wspólnie i na zwiedzanie samotnie. By czas spędzony wspólnie był dla wszystkich interesujący zróbcie listę co chcielibyście zobaczyć. Zwiedzanie zabytków, wypad do zoo, spacery, wieczorne gry w planszówki z pewnością spodobają wszystkim.

Pozwól na niezależność

Dużo nastolatków lubi poznawać nowe osoby. Szczególnie, gdy są na wakacjach z samymi rodzicami, bez rodzeństwa. Potrzebują rozrywki i kontaktu ze swoimi rówieśnikami. Wakacyjne znajomości często mają szansę na przetrwanie i mogą przerodzić się w długoletnie przyjaźnie przyjaźnie. Daj więc dziecku trochę czasu dla siebie. 

Niezależność jest bardzo ważna na tym etapie. Kluczem do porozumienia jest szczera rozmowa i wyjaśnienie warunków - zasad bezpieczeństwa, informowanie gdzie będzie itp. Wytłumacz dlaczego jest to ważne - na spokojnie. 


Planując wakacje staraj się uwzględnić preferencje wszystkich osób w rodzinie. Porozmawiajcie o waszych oczekiwaniach, na pewno uda się wybrać miejsce odpowiednie dla wszystkich. Rodzinne wakacje nie muszą być nudne - wystarczy, że wszystko dobrze zaplanujcie. Wspólnie z nastolatkiem. 

Dodano: 2021-07-18 13:05:00

Komentarze (3)
Anonim
19.07.2021 17:23

Tylko co zrobic jak moj nastolatek nic nie chce robic, nigdzie isc, cala wakacje jak nie telefon to laptop

Anonim
5.08.2021 13:33

Moje dzieci uwielbiaja jezdzic ze mna na wakacje, same planuja co bedziemy robic i szukaja atrakcji. Dajmy dzieciakom wiecej samodzielnosci, naprawde!

Anonim
3.06.2023 05:52

Witam, mam na imię Dominika z Warszawy. Jestem tutaj, aby zeznawać w sprawie pożyczki, którą otrzymałem od Quick Credits Inc. Są bardzo faktyczni i wiarygodni, skontaktuj się z nimi bezpośrednio przez e-mail: quick_credits@hotmail.com

Dodaj komentarz