Plisy okienne -odkryj zalety tego rozwiązania

Hotelarzu w te piękne i słoneczne dni w celu poprawy komfortu spędzania urlopu w Twoim obiekcie, idealnie sprawdzą się plisy okienne. Sprawdź, co możesz zyskać.

Producenci osłon okiennych proponują swoim klientom co rusz to nowe rozwiązania. Są one coraz ładniejsze i bardziej funkcjonalne. Co jakiś czas pojawiają się też zupełne nowości, które zaskakują zarówno wyglądem, jak i praktycznym zastosowaniem.

Doskonałym przykładem mogą być tutaj plisy okienne. Czym właściwie jest ten produkt? Co go wyróżnia na tle innych osłon okiennych? Jaki rodzaj plis okiennych wybrać do mieszkania lub domu?

Plisy okienne – co to takiego?

Plisy okienne (inna nazwa, z jaką można się często spotkać to rolety plisowane), to produkt, który znacznie różni się od klasycznych rolet. Przede wszystkim materiał tutaj jest plisowany, co pozwala na jego zaciąganie od dołu i od góry. Nie nawija się go na drążek. W czasie manipulacji tkaniną na jej powierzchni tworzy się charakterystyczna harmonijka. Dzięki takiemu sposobowi sterowania plisę można ustawić na dowolnym miejscu na oknie. Możesz bez problemu osłonić nią jedynie część okna, jak i całość. To sprawia, że plisy chętnie wykorzystywane są w takich pomieszczeniach jak kuchnie czy łazienki, gdzie chce się odgrodzić od świata zewnętrznego, a jednocześnie zachować możliwość korzystania ze światła słonecznego. Więcej na temat funkcjonalności plis okiennych przeczytasz w artykule: Czym są plisy okienne i kiedy warto je wybrać?

Jakie plisy okienne wybrać? Czy można je wykorzystać również na poddaszu?

Plisy okienne marki Karnix dostępne są w kilku wariantach. Przede wszystkim dzieli się je na produkty przystosowane do stosowania na klasycznych oknach, a także takie do okien dachowych. Ta druga grupa produktów przede wszystkim lepiej przylega do okna, które jest zamontowane pod kątem ostrym w stosunku do podłogi. Można je też montować na oknach uchylnych, gdyż ich konstrukcja pozwala na zmniejszenie efektu „łopotania” tkaniny.

Oprócz tego, możesz wybrać, z jakiego rodzaju tkaniny będzie zamawiana przez Ciebie plisa. Do wyboru są trzy rodzaje materiału. Pierwszy z nich to tkanina perłowa. Polecana jest szczególnie do niewielkich pomieszczeń, które wymagają delikatnego rozświetlenia i optycznego poprawienia proporcji. Druga propozycja to materiał zaciemniający, który szczególnie dobrze sprawdzi się w sypialniach i wszędzie tam, gdzie chcesz stworzyć dobre warunki do wypoczynku. Ostatnia propozycja, czyli tkanina metalizowana to idealne rozwiązanie na poddasze. Jest to materiał metalizowany, który ma właściwości termoizolacyjne i chroni pomieszczenia przed przegrzewaniem się.

Na jakie jeszcze rodzaje osłon okiennych warto zwrócić uwagę?

Ciekawą propozycją okazują się rolety w kasecie, które również występują w wielu wersjach. Podobnie jak plisy są dostępne w wersji z tkaniny perłowej oraz zaciemniającej. Oprócz tego możesz zdecydować się na materiał żakardowy lub z nadrukowanym wzorem. Warto tutaj też wspomnieć o szczególnym rodzaju rolet – typu dzień noc, które produkowane są z tkaniny w ułożone naprzemiennie pasy transparentne i nieprzeźroczyste. Duża popularność tego produktu wynika z tego, że montowany jest on bezinwazyjnie. Nie jest wymagane tutaj nawiercanie ramy okiennej czy ściany wnęki, w jakiej zamontowane jest okno.

Dodano: 2020-03-12
Komentarze (0)
Dodaj komentarz