Pustkowo - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

Wyjazdy grup zorganizowanych na wczasy do Pustkowa mają jedną podstawową motywację - wypoczynek nad morzem. Ze zrozumiałych względów takie wycieczki dotyczą przede wszystkim zielonych szkół z udziałem dzieci i młodzieży. Letnie kolonie to wciąż o wiele częstsze zjawisko, niż dwucyfrowa grupa dorosłych (znajomych, z rodziny) decydująca się na spędzenie urlopu razem - w końcu pracującym trudniej zgrać terminy wolnego niż uczniom. Pytanie - jak szkolnej wycieczce ułożyć program pobytu w tak małej miejscowości, aby był wypełniony naprawdę zajmującymi atrakcjami?

Kameralny kurort oferuje koloniom młodzieżowym i dziecięcym przede wszystkim rozległe plaże, najwyższej klasy kąpieliska i podstawową infrastrukturę sportową - z kortami tenisowymi na czele. Trochę mało jak na potrzeby, zwłaszcza te ludyczne, typowych uczniów z wycieczki szkolnej. Bodaj jedyną atrakcją innego typu - nie licząc sezonowych automatów, salonów gier etc. - w obrębie miejscowości jest Park Przyjaciół Pustkowa. Interesujący głównie dla najmłodszych z zielonej szkoły, z uwagi na plac zabaw. Starszaki z zorganizowanej grupy dzieci może przekonać za sprawą wieczornych iluminacji, brukowanego układu słonecznego oraz drewnianego statku-sceny. Ktoś reflektuje na małe karaoke wieczorową porą?

Zdecydowanie więcej możliwości będzie czekać na zieloną szkołę, jeśli opiekunowie zadbają o transport do kilku nieodległych od Pustkowa miejscowości. Do wyjątkowo godnych polecenia grupom zorganizowanym destynacji takich mini-wycieczek należy dziwnowski Park Miniatur i Kolejek. To najchętniej odwiedzana rodzinna atrakcja wybrzeża, a jej dwa asy to duże modele polskich latarni i wypieszczona, ogromna makieta kolejowa. Na uczestników kolonii czekają tutaj fascynujące legendy i morskie opowieści. A jeśli szkolna wycieczka będzie miała serdecznie dosyć jakiejkolwiek dydaktyki, dzieci mogą skupić się kolorowych pociągach mknących po urozmaiconej, liczącej ponad 1000 m torów trasie. Miniaturowe składy, od bajkowych po zabawkowe wersje zabytkowych pociągów, pokonują tutaj nawet 150 kilometrów na dobę.

Powrót do czasów beztroskiego kilkulatka to niewątpliwie świetny, aczkolwiek nie jedyny sposób na dostarczenie zielonym szkołom przedniej rozrywki. Młodzieżową kolonię zapewne sąsiadujący z Pustkowem Trzęsacz. Atrakcją gwarantującą szkolnym wycieczkom mnóstwo frajdy jest tor quadów - bezpieczny również dla tych, którzy na prawo jazdy będą musieli czekać przynajmniej dekadę. Mniej adrenaliny, za to całkiem solidną dawkę sportowych emocji da grupie zorganizowanej wizyta na polu do minigolfa.

Trzymając się hasła “kolonia aktywnie”, warto byłoby uwzględnić również pobierowski park linowy “Polskie Morze” - położony niespełna 3 kilometry od centrum Pustkowa. W takim miejscu grupa zorganizowana może się zintegrować, poprzez stawianie czoła dość wymagającym wyzwaniom. Ze szkolną wycieczką dobrze byłoby wybrać się do Multimedialnego Muzeum na Klifie - kolejnej atrakcji Trzęsacza. Zielone szkoły mogą tutaj poznać niezwykłe dzieje słynnego kościółka w o wiele ciekawszy sposób niż słuchanie paplaniny i gapienie się na resztki ruin.

Dodano: 2017-02-06
Komentarze (0)
Dodaj komentarz