Wczasy w czerwcu - czy to dobry pomysł?

Czy warto zorganizować wakacje nad morzem w czerwcu? – to pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób planujących tegoroczny wypoczynek. Tuż przed rozpoczęciem sezonu letniego ceny są często znacznie niższe, a pogoda już bardzo dobra. Można cieszyć się pustymi plażami i brakiem kolejek do poszczególnych atrakcji. Przeczytaj, dlaczego jeszcze warto zaplanować wypoczynek nad Bałtykiem w czerwcu i sprawdź nasze pomysły na udany wyjazd.


Dlaczego warto zdecydować się na wypoczynek nad morzem w czerwcu?

W czerwcu nad morzem jest bardzo przyjemnie temperatury bardzo często są równie wysokie jak w szczycie sezonu, a przy tym zdecydowanie rzadziej występują gwałtowne burze i nawałnice. To dobry moment, by cieszyć się przestrzenią, mieć całą plażę dla siebie, wypoczywać bez zgiełku, hałasu i denerwujących, wszechobecnych parawanów. O tej porze roku otwarte są już letnie atrakcje, można korzystać z nich swobodnie, bez kolejek. Dla bardzo wielu osób duże znaczenie mają także ceny - w czerwcu jest znacznie taniej, zarówno jeżeli chodzi o noclegi, jak i wyżywienie, a wybór ofert nawet na ostatnią chwilę znacznie większy.

Niestety, woda w Bałtyku nie jest tak ciepła jak w sierpniu jest to jedyny minus wakacji nad morzem w czerwcu. Jeżeli pogody są upalne, to często można się już popluskać, a na pewno wypocząć na plaży, jeżeli więc pływanie nie jest Twoim priorytetem, to śmiało rezerwuj noclegi nad Bałtykiem w czerwcu. Z całą pewnością nie będziesz się nudzić - polskie wybrzeże to nie tylko piękne plaże, ale i ciekawe muzea, zabytkowe budowle, długie szlaki rowerowe i przede wszystkim bardzo atrakcyjne krajoznawczo tereny, po których można spacerować godzinami.

Wakacje w czerwcu przyjazne cenowo rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi i osób starszych

Wakacje nad morzem to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy mogą pozwolić sobie na wyjazd w tym miesiącu:

 • rodzin z małymi dziećmi, które mogą skorzystać z tego, że są bardziej elastyczne czasowo niż w przypadku uczniów;
 • osób starszych które często źle znoszą tłok i upały, więc lepiej czują się podczas wyjazdów przed sezonem
 • studentów, którzy już uporali się z sesją i chcą wypocząć;
 • pracujących, którzy mogą właśnie wtedy wziąć urlop;
 • osób lubiących wypoczywać aktywnie na długich spacerach wśród wydm, lasów i borów; zwiedzając muzea czy jeżdżąc na rowerze;
 • osób nie lubiące zgiełku na kąpielisku w czerwcu często mogą one mieć całą plażę dla siebie;
 • wszystkich, dla których istotna jest niska cena.

Planując wakacje warto zadbać o sprawdzony nocleg.
Artykuł przygotował portal z noclegami nad morzem: e-wczasy.pl

Noclegi nad morzem 

Pomysły na czerwcowy wypoczynek nad morzem

 • Trójmiasto wyjazd do Trójmiasta to bardzo interesująca opcja dla osób, które wypoczynek na plaży pragną połączyć ze zwiedzaniem i dla których ważna jest duża ilość różnego rodzaju atrakcji. Gdańsk, Gdynia i Sopot to trzy miasta stanowiące jedną aglomerację, z których każde ma swoją zupełnie odmienną specyfikę. Warto przyjechać do Gdańska, by zobaczyć niezwykłe barokowe zabytki na starówce, fontannę Neptuna i półwysep Westerplatte, gdzie rozpoczął się niemiecki atak na Polskę we wrześniu 1939 roku. W Gdyni znajdziesz port, gdzie cumuje historyczny żaglowiec Dar Pomorza, a w Sopocie najdłuższe drewniane molo w Europie.
 • Łeba i ruchome wydmy Łeba to urokliwa miejscowość wypoczynkowa na Wybrzeżu Słowińskim, która sąsiaduje nie tylko z morzem, ale i z dwoma jeziorami: Łebsko i Sarbsko. Miasto słynie nie tylko z czystych i zadbanych kąpielisk, ale przede wszystkim z ruchomych wydm na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, które są zjawiskiem unikatowym na skale Europy. Krajobrazy w tym miejscu są naprawdę niezwykłe.
 • Świnoujście położone na kilkudziesięciu wyspach, w tym trzech dużych: Wolin, Uznam i Karsibór miasto słynie przede wszystkim z plaż, które często uznawane są w różnego rodzaju zestawieniach za najlepsze w Polsce: najczystszych, najszerszych i najcieplejszych. Świnoujście wyróżnia się bardzo korzystnym mikroklimatem i ma status uzdrowiska - przez cały rok przyjeżdżają tu kuracjusze z całego kraju.
 • Trzęsacz to niewielka nadmorska miejscowość w gminie Rewal. Trzęsacz słynie nie tylko z malowniczej plaży ze strzeżonym kąpieliskiem, ale przede wszystkim wysokiego urwiska, na którym znajdują się ruiny gotyckiego kościoła - trzy z jego ścian osunęły się, stopniowo podmywane przez morze.
 • Władysławowo  miasto położone w województwie pomorskim, w powiecie puckim jest jednym z najpopularniejszych wśród Polaków kurortów wakacyjnych, co w sezonie bardzo często oznacza niezwykle zatłoczone plaże. Przyjazd w czerwcu to doskonały sposób na to, by uniknąć tłumów.
Dodano: 2023-03-03 09:52:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz